دسر طالبی (دسر تولد آرش)

 

خیلی زیبا شده بود و خودم خیلی دوسش داشتم.

اصول کلی ژله پزون رو که قبلا گفتم و اگر نخوندین حتما برید و ببینید که از پستهای پایه ای وبلاگ هست.

اما در مورد این ژله یک ابتکار جالب زدم و اون این بود که بخش سفید رو با ژله طالبی درست کردم. به این شکل که یک بسته ژله رو در نصف لیوان آب جوش حل کردم و بعد یک بسته خامه توش ریختم و هم زدم تا خامه که حل شد اون موقع یک استکان هم شیر سرد ریختم و توی قالب ریختم و گذاشتم ببنده. در واقع یکجور دسر طالبی با ژله درست کردم. لایه بعد یک بسته ژله پرتقال به شیده معمولی بود و لایه آخر باز یک بسته ژله طالبی به شیوه معمولی بود. البته فول تکنیکی هم داشتم و اون نریختن یک لایه نازک کدر بین دولایه ژله عادی بود که باعث شد رنگها در عکس به تفکیک دیده نشن. 

راستی لبه های سبز بالایی هم ژله طالبی بدون شیر و خامه است که یک سر سوزن رنگ خوراکی سبز بهش زدم تا رنگش برجسته تر بشه.

/ 49 نظر / 19494 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الناز

سلام خانم دکتر آشپز منظورتون یه بسته خامه چند گرمیه؟ متشکر

الناز

حل شد ممنون تازه متوجه گزینه نظرات پیشین شدم و مقدار خامه رو اونجا دیدم

مامان ایسو وایسا

عالییییییییی بود دستتت درد نکنه هنرمندی بخدا راستی خصوصی رو هم ببینی جوابمو بدی خوشحال میشم.

سمانه

سلام خوب هستین ؟!من اولین روز بود که به سایتتون اومدم واقعا انرژژژژژژژژژژژژژژژژژی گرفتم خیلی کدبانو هستید من متاهلم و کارشناسی ارشد ای تی می خونم اما با وجود درس به کارام نمیرسم اما امروز با دیدن سایتتون واقعا امیدوار شدم و حسرت خوردم که ای کاش منم بتونم مثل شما فعال باشم. امیدوارم همیشه موفق باشید و این وبلاگ رو زود به زود اپدیت کنین. ممنون خانم دکتر فعال[گل][قلب]

فاطمه

سلام خانوم دکتر مهربون از چه قالبی استفاده می کنین که ژله به ابن قشنگی برگشته؟

غزل

عالي بود عزيزم

امیتیس

سلام. از طرفدارای پر و پا قرص بلاگتون هستم. یه مدت زیادی ناپدید بودم به قولی در افق محو بودم. دوباره پیدام شد. بازم شگفت زده شدم. چقدر این ژله قشنگه. زیاد ژله دوست ندارم اما شکل و شمایلش آدمو به نظر گذاشتن وادار می کنه. مرسی.

امیتیس

سلام. از طرفدارای پر و پا قرص بلاگتون هستم. یه مدت زیادی ناپدید بودم به قولی در افق محو بودم. دوباره پیدام شد. بازم شگفت زده شدم. چقدر این ژله قشنگه. زیاد ژله دوست ندارم اما شکل و شمایلش آدمو به نظر گذاشتن وادار می کنه. مرسی.

محسن

عالیه ... واقعا خوش سلیغه هستید

النا

با تشکر بسیار از دقت نظر و حسن سلیقه و ادبیات مناسب شما، خانم دکتر عزیز، بهتون غبطه میخورم، من دانشگاه تدریس میکنم و یه دختر دوساله نازنین دارم اما توی استفاده از زمان چندان موفق نیستم، برای رسیدگی به همه فعالیتهام ناچارم از زمان استراحتم بزنم، ممنون میشم از تجربیات برنامه ریزیتون پست بذارین.. شادابیتون افزون