یه غذای بسیار خوشمزه و سنتی , مهمترین پیش نیازش هم یه قالب نچسب خوب هست. قالب من که خیانت کرد و ته چینم ترک خورده از توش در اومد!!!!


مواد لازم :

برنج ....................... سه لیوان دسته دار

ماست ................... دو و نیم لیوان

گوشت گردن .......... نصف گردن گوسفندی

پیاز ...................... یک عدد خیلی درشت 

بادمجان ............... حداقل سه تا چهار عدد

تخم مرغ ............. 5 عدد ( 5 زرده و یک سفیده )

روغن مایع .......... نصف لیوان

زعفران 

ادویه شامل : دارچین , زردچوبه , زیره , هل

طرز تهیه :

برنج را با نمک خیس کنید.

بادمجانها را پوست کنده نمک بزنید و کنار بگذارید تا تلخابش کشیده شود. 

پیاز را نگینی خرد کرده و با دوسه قاشق روغن کمی تف دهید تا پیازها شفاف شوند سپس گردن را آب کشیده کمی نمک و دارچین و زردچوبه بپاشید و روی پیاز گذاشته درب قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید تا برای دوساعت آرام بپزد. اگر حرارت را درست تنظیم کنید به آب احتیاجی نیست اما گاهی به آن سربزنید و در صورت نیاز آب اضافه کنید تا نسوزد. بعد از دوساعت زیرش را خاموش کنید و بگذارید تا کمی سرد شود.

بادمجانها را با حوله کاغذی خشک کرده و در روغن سرخ کنید. اگر بادمجانها چاق هستند آنها را از طول دو نیمه کنید و بعد سرخ کنید.( این غذا با دستور من کلا غیر رزیمی است پس در روغن سرخ کردنی برای بادمجان خیلی هم صرفه جویی نکردید مهم نیست !)

در یک قابلمه آب را جوش بیاورید و پس از خالی کردن آب نمک روی برنج آنرا را در قابلمه آب جوش بریزید.

تخم مرغها را یکی یکی در یک پیاله بشکنید و با قاشق سوپخوری زرده را بردارید و در کاسه بزرگتری بیندازید. تخم مرغ آخر را درسته در کاسه بزرگتر بیندازید. حالا در کاسه بزرگ پنج زرده و یک سفیده دارید.

ماست و زعفران دم کرده را روی تخم مرغها بریزید و با چنگال یا همزن هم بزنید تا مخلوط شود. نصف لیوان روغن را هم اضافه کنید و هم بزنید.

برنج را کمی زودتر از معمول آبکش کنید ( کمی جوانتر بردارید ). نیمی از برنج را با نیمی از ماست و تخم مرغ مخلوط کرده کف قالب بریزید.

بادمجانهای سرخ شده را روی برنج بچینید.

یک تجربه : مقدار بادمجانی که در عکس می بینید برای عشاق بادمجان کم است !!!

گوشت گردن را از استخوان جدا کنید و روی بادمجانها بچینید. کمی دارچین و زیره و هل بپاشید. و بقیه برنج سفید را روی ان بدهید.نیمی از مایه ماست و زعفران مانده , آنرا با قاشق در کناره های ظرف بریزید.

  

روی قالب را فویل بکشید و برای یک و نیم تا دوساعت در فر با دمای 150 درجه دم کنید.