یه مریض دارم آخر غرغروهای عالم! کلا رو اعصابمه! هرچی واسش رژیم مینویسم روز بعدش میاد گیر میده من اینو نمی خورم اونو نمی خورم و برای همش هم بهونه هایی میاره که میخوام سرمو بکوبم به دیوار! مثلا میگه پنیر که میخورم عضلاتم میگیره و گوشت قرمز که میخورم روده هام صدا میدن و اگر صبحانه سبزی خوردن نخورم میگرنم عود می کنه و....  ( الان که یادم اومد عضلات گردنم منقبض شد!)

بگذرد دیگه دارم عادت می کنم که هرچی میگه بگم خوب نخور! و کلا زیاد به حرفهاش توجه نکنم و اعصاب نذارم. خنده دار اینه که دوسه بار تو حالت عصبانیت و یا با شوخی و خنده بهش گفتم خوب بابا توکه جز خودت هیچکس رو قبول نداری اینجا نیا و مدل خودت رژیم بگیر اما بازم فقط حرف خودشو قبول داره و بازم میاد !!!!

چند هفته پیش هم بحثمون سراین بود که این خانم می گفت من اغلب خورشها رو درست نمی کنم چون گوشت قرمز بهم نمی سازه و سردیم می کنه, بهش گفتم شنیدم بعضی مریضها خورشها رو با مرغ درست می کنن تو چرا اینکارو نمی کنی؟ گفت من یه کم بدغذام!!!! هر غذایی رو دوست ندارم! چشم

بازهم به زور خودمو کنترل کردم که جیغ نزنم و کف مطب ننشینم و موهامو نکنم! ولی بعدش به فکرم رسید خودم این خورش با مرغ رو امتحان کنم و چون کرفس تو خونه داشتم اولین خورش امتحانی کرفس شد. و چه خوشمزه شد! بین خودمون باشه آماده بودم اگر بد شد یواشکی معدومش کنم و ناهار با بقیه سینه مرغه چیکن استراگانف درست کنم!!!!چشمک


مواد لازم برای سه تا چهار نفر

سینه مرغ ............. نصف عدد

کرفس ................. یک بوته کوچک

نعنا و جعفری خرد شده .............. نصف لیوان

لوبیا قرمز ................................ یک استکان

پیاز ........................................ یک عدد متوسط

نمک و زردچوبه و فلفل قرمز دلخواه

زعفران دم کرده یک قاشق غذاخوری

آبغوره یک استکان

لیمو عمانی یک قاشق غذاخوری ساییده

طرز تهیه :

نعنا و جعفری را با یک قاشق روغن تف دهید و با لوبیا قرمز به مدت دوساعت بپزید.

بعد از دو ساعت ساقه های کرفس را به تکه های 2 تا 2.5 سانتی متری ببرید و در یک قاشق روغن کمی تف دهید, برگهای کرفس راهم ریز خرد کنید و با ساقه ها تف دهید. سپس در قابلمه سبزی و لوبیا بریزید.

حالا یک عدد پیاز راخلالی نازک خرد کنید و با یک قاشق روغن تف دهید , پیاز که سبک شد یک قاشق مرباخوری زردچوبه و کمی نمک به پیاز بزنید و یک دقیقه دیگر تف دهید. استخوان سینه مرغ را بگیرید و به چهار تا 6 تکه درشت تقسیم کنید. تکه های سینه را در تابه پیاز بریزیدو درب تابه را بگذارید و حرارت را ملایم کنید تا مرغ کمی تف بخورد ( حدود 5 دقیقه ). مرغ را هم به قابلمه خورش اضافه کنید تا برای بیست دقیقه بپزد.

یک استکان آبغوره و لیمو عمانی و زعفران را هم همراه مرغ به خورش اضافه کنید.

بسیار خوشمزه , رژیمی و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.

امتحان کنید خوشمزه نوش جان مژه