خوب من متوجه شدم که یه غذای خیلی مناسب و خیلی آبرودار و در عین حال ساده واسه مهمونی ها رو از قلم انداختم! عکس صدالبته آرشیویه و من در 6 ماه اخیر درست نکردم چون مهمونی بزرگ با این تیپ غذا ( سنتی ) نداشتم.


مواد لازم : 

مرغ درسته متوسط یا کوچک ......... یک عدد

پیاز .......................................... یک عدد درشت 

آبلیمو ...................................... یک استکان

زعفران ................................... کمی

نمک و فلفل ............................. دلخواه

طرز تهیه :

مرغ را حداقل 24 ساعت قبل خوب بشویید و داخل شکمش را تمیز کنید و در آبلیمو و پیاز خرد شده آغشته به کمی زعفران و نمک و فلفل بخوابانید و در یک ظرف دربسته داخل یخچال بگذارید.

بعد از 24 ساعت مرغ را از ظرف در آورده و روی تخته کار بگذارید.

میله اصلی جوجه گردان را از داخل شکمش رد کرده از کنار گردن بیرون بیاورید.

یک استکان از مواد پیاز و آبلیمو را داخل شکم مرغ پر کنید ( در صورت تمایل کمی هم سبزی معطر داخل شکمش بگذارید ). مراقب باشید شکم مرغ را خیلی پر نکنید چون اولا سنگین می شود و روی جوجه گردان زود تعادلش را از دست می دهد ثانیا مواد بعد از پخت باد می کند و بازهم مرکز ثقل مرغ را به هم می زند و احتمال سقوط زیاد می شود.

با نخ و سوزن پارگی های شکم مرغ را از پایین به بالا بدوزید.

پاهای مرغ را ضربدری روی هم بگذارید و با نخ محکم ببندید و سر نخ را بالا آورده در ناحیه گردن چند دور دور خود مرغ بپیچید.

مرغ را پشت  رو کنید و بالهای مرغ را در ناحیه آرنج به هم ببندید. و باز سرنخ را چند دور , دور خود مرغ بپیچید طوریکه نوک بالهای مرغ آزاد نباشد.

 

چنگکهای ثابت کننده جوجه گردان را  از دوطرف میله وارد کرده و فشار دهید تا کاملا داخل گوشت مرغ فرو روند و پیچ آنرا محکم کنید.

مرغ را روی گردان فر که از ده دقیقه قبل گرم شده بگذارید و با حرارت 150 درجه برای 2 تا 2.5 ساعت بپزید. ( حرارت پایین فر و نه گریل )

طی این مدت پوست مرغ خودش برشته می شود اگر نشد بعد از دوساعت و نیم گریل را روشن کنید تا روی مرغ هم طلایی شود.

 

پرشین بلاگ با من لج کرده و چهاربار نکات این مطلب رو نوشتم و پست کردم و باز دیدم غیب شده! فعلا سعی می کنم مطلب رو بدون نکات پست کنم تا وضع اینترنت از این حالت در بیاد!