یکی از دوستان گفته بود کی خوب میشی غذای چرب و چیلی میذاری؟!!! یه نگاه کردم دیدم بدجور زدم تو خط سوپ و اش و با اینکه هنوز یکی دوتا سوپ دیگه تو چنته داشتم این پست رو اختصاص میدم به خوراک ماهیچه به شیوه پسران کریم (معروف ترین رستوران مشهد که خوراک ماهیچه سرو می کنه).


مواد لازم :

ماهیچه گوسفندی یا گردن گوسفند .................. یک عدد

پیاز ............................................................ دو تا سه عدد درشت

دارچین ...................................................... یک پر

زردچوبه .................................................... یک قاشق مربا خوری

روغن سرخ کردنی........................................ سه چهار قاشق غذا خوری

کره .......................................................... 25 گرم

طرز تهیه:

مقدار روغن رو اگر بخواهید میتونید کمتر کنید ولی مجلسی و خوشمزه اش همون چرب و چیلی شه! چربی گوشت هم نباید خیلی گرفته بشه.

پیاز ها رو خلالی خرد کنید . من وسط یکی از پیازها رو درسته نگه میدارم یا یک پیاز کوچک پوست کنده درسته تو خوراک میندازم.

پیاز را با روغن و کره در تابه دیواره بلندی تف بدهید تا سبک شود . نیاز نیست خیلی سرخ شود. زردچوبه را به پیاز بزنید و کمی دیگر تف دهید و بعد تکه های گوشت را در تابه بیندازید و حرارت را کم کنید و درب تابه را بگذارید تا گوشت کمی تف بخورد.

بعد از 10 دقیقه درب تابه را باز کنید گوشت را پشت و رو کنید و دارچین را روی آن بپاشید. من در حدی دارچین میزنم که به قولی انگار گوشت از بغل دارچین رد شده! یعنی خیلی خیلی کم. حالا یک استکان کوچک آب در تابه بریزید ( به هیچ عنوان نباید آب روی گوش را بگیرد.) و درب تابه را بگذارید تا با حرارت ملایم خیلی ریز بجوشد و بپزد. هر یکساعت به آن سر بزنید و در صورت نیاز یک استکان دیگر آب اضافه کنید.

گوشت بعد از دوساعت و نیم تقریبا می پزد اما برای این خوراک گوشت باید به حدی بپزد که اصطلاحا در دهان آب شود. 

بعد از دو ساعت و نیم درب تابه را باز کنید و کمی نمک روی گوشت و پیازها بپاشید. هر سبزیجاتی که دوست دارید دورچین باشد هم خرد کنید و دورتا دور گوشت بچینید. من معمولا هویج و بامیه و تکه های بلال استفاده می کنم.

یکساعت بعد گوشت شما آماده است.

با باقالی پلو یا سبزی پلو بیشتر می چسبد!