این روزا خیلی از عزیزان متوجه شدند که علت غیبت من چی بود؟ مریضداری!

پسرم سرمای سختی خورد و تب داشت و بلافاصله بعد اون دخترم تب کرد و بعد از اون دوتا خودم گرفتم و در روز دوم مریضی خودم پسرم که بهتر شده بود دوباره تب کرد! هنوز هم پسرم خیلی روبراه نیست و بقولی " خیلی رستم بود که نصفش هم از این تب آب شد"!!!

خوب مسلم است که این روزها انواع غذاهای مریض رو درست کردم و البته یکی از مقبول ترین و خوشمزه ترین هاشون سوپ ماهیچه یا به اصطلاح درون منزلی ما : سوپ مریض.

علت این نامگذاری هم اینه که شوهرم اوایل ازدواجمون ناز میکرد و میگفت من آش و سوپ دوست ندارم. منم از این سوپ درست می کردم و وقتی اون می پرسید این چیه؟ می گفتم سوپ مریض و بلافاصله پسر شکمو می گفت منم مریضم!!!! البته حالا متوجه شده دستپخت داریم تا دستپخت و هر نوع سوپ و آشی که من درست می کنم با کمال میل میخوره!


مواد لازم برای 3-4 نفر :

ماهیچه گوسفندی که حداقل 100 گرم گوشت خالص داشته باشد یک عدد

پیاز متوسط .................................. یک عدد

هویج نسبتا بزرگ ........................... یک عدد

ورمیشل یا رشته سوپ .................... دو مشت ( دو استکان پر )

جعفری خرد شده ........................... دو استکان پر

نخود ............................................ یک استکان پر ( اگر سرفه می کنید )

طرز تهیه :

گوشت را با پیاز خرد شده و نخود و دو کاسه بزرگ آب از صبح بگذارید تا 2-3 ساعت کاملا بپزد.گوشت در این سوپ در نهایت باید در دهان آب شود. یادتان باشد قرار است مریضی این را بخورد که حال جویدن زیاد ندارد!

نخود قابل حذف است اما در طب سنتی آب نخود جوشیده برای سرفه خیلی مفید است.

در نیم ساعت آخر پخت هویج را نگینی درشت خرد کرده به گوشت اضافه کنید تا بپزد . ( بچه که بودم مامانم هویج را حلقه های نازک خرد می کرد و در این سوپ می ریخت ).

هویج که پخت ورمیشل ( رشته سوپ ) را همراه نصف قرص استاک مرغ ( من در همه سوپها از استاک مرغ بجای نمک استفاده می کنم ) به سوپ اضافه کنید و بعد از 15-20 دقیقه جعفری خرد شده را اضافه کنید.

پس از یکی دوجوش سوپ را سرو کرده با آبلیموی تازه میل نمایید.

رنگ و عطر این سوپ و البته ویتامین ث فراوانش از جعفری است. من که پر جعفری اش را دوست دارم. در ضمن جعفری بیش از یکی دوجوش که بزند رنگش تیره می شود و خواصش کم.

 

پ.ن: طرز تهیه آب قلم  را که یادتونه؟ اگر یادتون نیست رو اسمش کلیک کنید! این آب قلم را در مواقع عجله می توانید برای درست کردن این سوپ بکار ببرید. البته با ماهیچه اش خوشمزه تره .