این ژله به نظر ساده و وقت گیر میاد. اما اینطور نیست.

اولا ساده نیست چون اگر رنگها رو همینطوری به ترتیب تو ظرف بریزید .رنگهای ژله چند لایه تون در نهایت به علت شفافیت ذاتی ژله تو هم سایه میندازه و روی میز خیلی زیبایی اش به چشم نمیاد.

وقت گیر هم نه چندان ( جاری من می گفت با محاسبه 3 ساعت زمان لازم برای بستن یه ظرف ژله من محاسبه کردم هفت طبقه ژله حداقل 21 ساعت زمان میبره ). نه عزیزان به این وحشتناکی هم نیست خنده

لایه های این ژله نازکه و زود می بنده و در صورت استفاده از فریزر حداکثر 15 دقیقه برای بستن هر لایه کافیه که در این مدت میتونید ژله لایه بعدی رو آماده کنید. من حدود دو تا 2.5 ساعت برای این ژله وقت گذاشتم که در این فاصله بقیه غذاهای مهمونی ام رو هم درست می کردم و خیلی به چشمم نیومد.

تنها نکته اش هم اینه که اول یه لیوان شیر رو با یه قاشق پودر ژلاتین و یک چهارم لیوان شکر و کمی وانیل تبدیل به ژله شیر کنید ( روشش رو تو ژله خرده شیشه مفصل توضیح دادم )

بعد هرلایه از ژله رو که آماده می کنید یک چهارم پیمانه اش رو با 4-5 قاشق از این ژله شیر مخلوط کنید و بعد از بستن زله اصلی روش بریزید و در فریزر بذارید. این لایه خیلی نازک 5 دقیقه ای می بنده و جلوی سایه رنگ بعدی رو می گیره و رنگهای ژله شما با درخشندگی کامل روی میز نمود می کنند. قلب نوش جان