خوب علیرغم اینکه من مطلب خورش کرفس رو نوشته و پیش نویسش رو هم ذخیره کرده بودم , تزیین کشک و بادمجون رای آورد و من اول اینو میذارم و دوشنبه هم خورش کرفس رو میذارم.


خوب عکس اول یه خاطره قدیمیه . و روش درست کردنش هم به این شکله:

قبل از اینکه کشک و بادمجونتون رو درست کنید یکی از بادمجونها رو که حدس میزنید وسطش تخم نداره با پوست کاملا بشویید و دو تا سه برش اریب و نازک ازش جدا کنید و بقیه بادمجونها رو به روش خودتون برای کشک و بادمجون بپزید ( این پست برای تزیین هست و روش کشک و بادمجون درست کردن خودم رو بعدا توضیح میدم)

تو اغلب خونه ها از این ظرفهای خوشگل پیرکس پایه دار پیدا میشه حداقل به این دلیل که قیمت مناسبی برای کادو دادن داره و بالاخره یکی پیدا میشه یکی از اینا براتون بیاره چشمک حالا اگه از اینا هم نداشتید یه ظرف پیرکس ساده پیدا کنید و کشک و بادمجون رو توش بریزید.

اون سه تا برش نازک بادمجون رو با دست روغنی چرب کنید و برای 10-15 ثانیه تو ماکروفر با قدرت حداکثر بذارید تا نرم بشن اما برشته نشن.

سه تا پیازچه با سر نازک ( نه از اون پیازچه خوشگلا که سرش قلنبه است ) رو بشویید و ساقه اش رو کوتاه کنید و بادمجانی رو که با ماکروفر ( یا تو تابه ) شل کرده اید دورش بپیچید و روی کشک و بادمجون بذارید و یک ساقه پیازچه هم بعنوان روبان دور دسته گلتون ببندید. بادمجان چون چرب شده دور ساقه پیازچه یه کم حالت چسبندگب داره و باز نمیشه.

دوتا لوز کوچیک هم با نعنا داغ درست کنید و توش رو با کشک و سیر داغ پر کنید.

 

روش دوم :

کشک رو تو قیف بریزید و سرش یک ماسوره متوسط بزنید و مثل عکس روی کشک و بادمجونتون بریزید. بین کشکها رو میتونین سیر داغ یا پیاز داغ بریزید و وسطش رو هم نعنا داغ یا گردو خرد کرده بریزید

 

اینو هم که یادتونه اینجا دستورش رو گذاشتم

 

 

اینا هم چندتا عکس از نت که خودم دوستشون دارم و مسلما نمیدونم کی و از چه سایتی تو آرشیوم گذاشتم وگرنه حتما اسم صاحب اثر رو می نوشتم. از همین جا از صاحبانش بخاطر سلیقه خوبشون تشکر می کنم.