فصل سرما اومده و کرفسهای خوب هم تو سبزی فروشیها زیاد شده. یادمه مجرد که بودم پدرم همیشه می گفت کرفس اب سرد که بخوره ( با آب سرد آبیاری بشه ) زودپز و خوش طعم میشه. و از این فصل به بعد هفته ای یکبار خورش کرفس مامان به راه بود و همه هم دوست داشتند. خانواده شوهرم خیلی کرفس نمی خوردند و اون به قورمه سبزی علاقه بیشتری داره ولی برای من هنوز خورش کرفس جایگاه خودشو داره هرچند کمتر از قبل می خورم.

چند نکته تغذیه ای از سایت تبیان:

طی مطالعات گوناگون مشخص شد، موادی در کرفس وجود دارد که باعث کاهش فشار خون بالا و جلوگیری از رشد سلول های سرطانی می شوند.

مواد مغذی بیشتر سبزیجات در اثر پختن کاهش می یابد، ولی در مورد کرفس اینطور نیست. خاصیت غذایی کرفس پخته با خام یکسان است و یک لیوان کرفس خام یا پخته، 15 درصد نیاز روزانه ویتامینC و 12 درصد نیاز روزانه پتاسیم و 6 درصد نیاز روزانه کلسیم را فراهم می کند.

کرفس مواد مضر را دفع می کند . کرفس کلیه و مثانه را تمیز می کند . از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند و ملین است .

دانشمندان بر این عقیده اند که کرفس بهترین ماده غذایی است برای عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا از طریق تمیز کردن کلیه و مجاری ادرار.

کرفس بوی بد دهان را ازبین می برد. تجربه  نشان داده است که یک وعده غذای کرفس دار بوی بد دهان را از بین می برد. احتمالاً موادی که در معده تولید می شوند، با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می کند. کسانی که از بوی بد دهان رنج می برند، باید هرروز مقداری کرفس میل کنند. در صورتی که نتیجه ای نداد بایستی به پزشک مراجعه کرد . از قدیم گفته اند که کرفس باعث شادی و شادابی می شود.


اول یه کم از خرید و انتخاب کرفس بگم: کرفس خوی چاقه و رنگش به زردی میزنه و البته مال فصلیه که آب سرد خورده باشه! برگهای کرفس خوب تازه و شفاف هستندو سوختگی و آفت زدگی ندارند و بالاخره اینکه کرفس های گنده بهترند ولی از اونجایی که کرفس تو فریزر شدیدا افت کیفیت پیدا می کنه من کرفسی میخرم که وقتی مغز وسطشو ماست و کرفس ( مورد علاقه شدید همه اعضای خانواده حتی بچه هام) درست کردم یک وعده خورش هم ازش باقی بمونه!

مواد لازم برای یک خورش سه نفره:

گوشت خورشی گوسفندی ............... 250 تا 300 گرم

پیاز .............................................. یک عدد متوسط

جعفری ........................................  یک بسته

نعنا ............................................. نیم بسته

کرفس متوسط ............................. یک عدد

لوبیا قرمز ( بسته به ذائقه تان ) ........ نصف پیمانه

لیمو عمانی ................................ دو عدد

آبغوره ........................................ یک ملاقه

زردچوبه .................................... نصف قاشق چایخوری

فلفل قرمز ................................ یک هشتم قاشق چایخوری

نمک ....................................... کمی

طرز تهیه:

نعنا و جعفری را پاک کرده بشویید و خرد کنید و تف بدهید. ( نعنا اگر زیاد تف داده شود خورش به تلخی میزند).

پیاز را نگینی ریز خرد کنید و با یک قاشق روغن تف دهید.

پیاز که سرخ شد گوشت را در آن بیندازید و با زردچوبه 3-4 دقیقه تف بدهید.

دو کاسه آب روی گوشت بریزید و با نعنا و جعفری و لوبیاها بگذارید دوساعت بپزد تا گوشت تقریبا اما نه کاملا بپزد . ( من چون در این فاصله به سرکار میروم سبزی و گوشت را باهم میریزم که اتفاقا خورش بیشتر حالت جا افتاده می گیرد اما اگر وقت دارید که به خورش زودتر سر بزنید و نگران خاصیت سبزیجاتتان هستید بعد از یکساعت از جوشیدن گوشت و لوبیا سبزی را اضافه کنید ).

کرفسها را به اندازه یک بند انگشت ریز کنید . برگهای کرفس را هم شسته خرد کنید و در یک قابلمه جداگانه تف دهید برگها که کمی تف خورد کرفسها را هم روی آنها بریزید و آنقدر تف دهید تا رنگ کرفسها کمی شفاف و سبزتر شود.

کرفسها را داخل خورش بریزید و نیز دو عدد لیمو عمانی را شکسته هسته های آنها را جدا کنید و بسایید و داخل خورش بریزید. در نظر بگیرید که کرفسهای فصل سرما نیم ساعت و کرفسهای دیرپز گاها به اندازه گوشت پخت دارند!

کرفسهای امروز من نیم ساعت پخت داشتند. بعد از اینکه کرفسها تقریبا پختند یک ملاقه آبغوره تازه هم به خورش اضافه کنید و بگذارید تا شما برنج را در دیس می کشید خورش بجوشد.

خورش خوشمزه شما آماده است . نوش جان

 

نکات :

- اگر نعنا و جعفری آماده در منزل ندارید به پیاز داغ گوشت رو اضافه کرده و تف بدهید سپس یه قاشق نعنا خشک بریزید و روی حرارت هم بزنید و بلا فاصله آب رو اضافه کنید حالا پس از نیم پز شدن گوشت نصف بسته سبزی قورمه سبزی ( نصف مقداری که برای قورمه سبزی با همین حجم گوشت اضافه می کردید) و برگهای خود کرفس را تف داده و اضافه کنید

2- کرفس های زمستانه ( به قول سبزی فروشها : آب سرد خورده) زود پزند و نیم ساعت پخت برایشان کافیست اما کرفس هایی که تابستان در بازارند دیرپزند و یکساعت پخت لازم دارند

3- یک قاشق مربا خوری رب بخصوص وقتی عجله دارید به جا افتادن خورش شما خیلی کمک می کند اما مزه غالب رب باعث ضعیف شدن عطر نعنا و کرفس می شودناراحت

4- برخی افراد در خورش کرفس لوبیا قرمز هم می ریزند که بخصوص در مهمانی ها به اصطلاحا برکت کردن خورش ( زیاد شدن خورش) کمک می کند

5- مادر شوهر من در خورش کرفس هویج می ریزد که من شخصا ته مزه شیرین ایجاد شده را دوست ندارمچشمک

6- مامان من در خورش کرفس هم مثل قورمه سبزی کمی لیمو عمانی و آبغوره جهت ترشی می زند که بسیار عالی می شود خوشمزه

7- دو گزینه آخر کاملا ذائقه ای می باشد و ربطی به عروس بد ذات بودن من ندارد !!!!