این روزها بشدت در رستورانها مد شده و بیشتر رستورانها دارند و خدا خیرشون بده. خوشمزه و رژیمی و مناسب وقتی که میخوای با دوستان در یک شام و نهار همراه باشی و رژیم روهم نشکنی.

منکه اینقدر دوست دارم که گاها برای نهار تو خونه هم درست میکنم و کنار برنج یا سالاد میذارم تا هم رضایت همسر از پلومرغ حاصل بشه و هم من یه روز غذای رژیمی بخورم و وجدانم آسوده باشه .


برای این عذا در واقع یک سالاد لازمه و یکجور سینه مرغ کبابی یا گریل شده و خوب گاهی اگر کم روغن هم سرخ بشه قبوله !!!

یک مدل پخت مناسب مرغ برای چیکن سالاد رو در پست قبل آموزش دادم و اینجا یه مدل دیگه. دستور غذای بعدی (پست بعد) هم یه جور چیکن سالاد یونانی میذارم که دستور ترجمه از نت هست.

مواد لازم :

سینه مرغ استخوان گرفته .................... یک عدد

کره .................................................. 25 گرم 

قارچ ................................................ 7-8 عدد

هویج و کاهو و گوجه و خیار و فلفل دلمه ای به دلخواه

 

طرز تهیه :

طرز تهیه این مرغ یکم به قبل برمیگرده. یعنی در واقع ماهی یکی دوبار من چند عدد سینه مرغ استخوان گرفته باهم میخرم. قبلا خودم استخوان میگرفتم اما حالا یه جا پیدا کردم که تمیزه و استخوان گرفته آماده میفروشه بنابراین تنبلانه اش کردم!

این سینه های مرغ را می شویم و در چند پیاز بزرگ رنده شده وآبلیمو و نمک و کمی زعفران از ظهر تا شب می خوابانم. شب سینه ها را یکی یکی در زیپ لاک یا پلاستیک فریزر می اندازم و مواد مارینه را به نسبت مساوی در پلاستیک ها می ریزم و فریز می کنم.

موقع استفاده خیلی آسان یکی از پلاستیکها را 30 تا 60 ثانیه در حداکثر درجه ماکروفر می گذارم تا یخش کمی باز شود و بعد همه محتویات بسته را با 25 گرم کره در تابه ریخته روی حرارت متوسط می گذارم تا بپزد.

بعد از تقریبا نیمساعت درب تابه را باز می گذارم تا آبش خشک شود. در این مرحله قارچها را هم کنار مرغ در تابه می ریزم تا با روغن داخل تابه کمی سرخ شوند.

این مرغ سرخ شده ی خوشمزه با سیب زمینی سرخ شده مورد علاقه بچه ها و در کنار سالاد مورد رضایت مامان بچه هاست.