یادش بخیر چند سال پیش این دستور رو ماری عزیزم در سایت ایرانیان شف گذاشت و من هم خوشحال و خندان فرداش به بازار رفتم و یک قوطی شیرعسل کاله از اینا که عکسشو گذاشتم خریدم و کیک رو پختم.


چشمتون روز بد نبینه کیکه اصلا نبست و تا آخرش مایع موند ( بیش از یک و نیم ساعت) و در نهایت خمیر زشت و بدمزه ای روانه سطل زباله شد!

شاکی و غرغر کنان به سایت برگشتم و تازه روشنم کردن که چه اشتباهی کردم. خنده بله باید از این شیرعسلی های تغلیظ شده می خریدم.

یا نمونه با کلاس ترش : 

خلاصه که در مرحله اصلاح اصل کیک را پختم و بدک هم نشد اما از آنجایی که کیک های من روی خامه نمی بینند ترجیح دادم به کیکهای دیگر بیشتر بپردازم و تجربه کیک تنبلانه شیرعسلی من به همان بار محدود شد.

چندی پیش به دستور نوعی گاناش کاراملی برای روی کیک برخوردم که از صالحه دردایی عزیز بود و طبعا تکرار تجربه اینبار آنقدر لذت بخش بود که در وبلاگ درج شد :

مواد لازم :

شیرعسلی .............................. یک قوطی

تخم مرغ ................................. 3 عدد

آرد ......................................... یک و سه چهارم پیمانه 

من یک چهارم پیمانه کاکائو زدم و یک و نیم پیمانه آرد

کره آب شده ........................... 150 گرم

وانیل خالص ............................ نوک کارد

بیکینگ پودر ........................... یک قاشق مرباخوری

مواد گاناش یا رویه کیک :

شکر ............................... 100 گرم

کره ................................ 50 گرم

خامه ساده .................... یک قوطی 200 گرمی

طرز تهیه :

برای تهیه کیک همه مواد کیک را باهم داخل غذاساز بریزید و به مدت 5 دقیقه با حداکثر قدرت بزنید. سپس در قالب چرب و آرد پاشی شده بریزید و در فر 175 درجه به مدت 40دقیقه بپزید. 

به همین سادگی یک کیک شکلاتی خوشمزه دارید. حالا برای تکمیل طعم کیک گاناش کاراملی خوشمزه رو درست کنید و داغ داغ روی کیک که در این مدت خنک میشه بریزید. وااااااااااااااااااییییییییییییییییی چی میششششششههههههه!!!!

گاناش کاراملی :

شکر را در تابه دسته دار کوچکی بریزید و روی شعله متوسط رو به تند گاز بگذارید تا کم کم به حالت مذاب در بیاید.

اولین تذکر : به هیچ عنوان قاشق یا هیچ چیز دیگری به شکر در حال ذوب شدن نزنید.

فقط مجازید تابه را از دسته اش گرفته و حرکت دهید تا همه شکر یکنواخت ذوب شده و به حالت مایع طلایی رنگی در بیاید. مواظب باشید نسوزد. حالا کره و خامه را در تابه بریزید

دومین تذکر: مراقب ترشح مایعات بسیار داغ به دست و صورتتان باشید.

کارامل وسط ظرف مثل یک تکه سنگ سفت می شود. نگران نباشید. شعله را ملایم کرده و به آرامی هم بزنید. پس از حدود 5 دقیقه جوشیدن خامه و کره , کارامل کم کم در آن حل می شود و سس یکدستی به دست می آید.

حالا گاناش یا سس بدست آمده را داغ داغ روی کیک خنک شده بریزید. نوش جان

تذکر سوم : اگر کیک شما مثل من مدل دار باشد فقط نیمی از گاناش مصرف می شود. برای بقیه اش منتظر پست بعدی باشید. اگر هم کیک ساده باشد که همه گاناش مصرف می شود.

تذکر آخر : این گاناش مزه بهشت می دهد حتما تجربه اش کنید.

 

بنا به خواست سایه عزیز عکس قالب کیک رو میذارم: