میخواستم اسم این پست رو بذارم اسنک مدرسه چون یه اسنک عالی و مناسب چاشت مدرسه است اما دیدم در آینده و بین عناوین وبلاگ استفاده ازش با اسم اسنک کوکوسبزی مناسبتره.

خلاصه که مادران گرامی یه اسنک با قابلیت اماده سازی در کمتر از ده دقیقه و طعم عالی برای فرزندان دلبندتان که به مدرسه ببرند. بپزید و حالشو ببرید.


مواد لازم برای حدود چهار اسنک 

تخم مرغ ............................. یک عدد 

سبزی کوکو خرد شده ........... دو استکان

نان تست تازه ..................... چهار عدد

نمک و زردچوبه به مقدار لازم

ساندویچ میکر

طرز تهیه :

اول توضیح بدهم که من سبزی کوکو خرد شده را آماده فریز می کنم و برای دو تا سه هفته استفاده می کنم.

صبح که از خواب بیدار می شوم اول کتری را برای چای روی گاز میگذارم و ساندویچ میکر را به برق می زنم تا داغ شود.

سبزی را به مقدار لازم در کاسه می اندازم و با چنگال خردش می کنم (سبزی خرد شده با بافت خاصی منجمد می شود که راحت با چنگال خرد می شود)

حالا پسرم را بیدار می کنم و می فرستم دست و رویش را بشوید. در این فاصله سبزی کمی در دمای محیط از حالت انجماد بیرون می آید که همین برای ما کافیست.

حالا تخم مرغ را در سبزی می شکنم و نمک و کمی زردچوبه می زنم. زردچوبه علاوه بر رنگ و عطرش آنتی اکسیدان خوبی است که در زندگی ماشینی این روزها میتواند مفید باشد.

کوکوی من مایه سفت و پر سبزی دارد. این مایه را کمی با چنگال می زنیم و چهار خانه مرکزی ساندویچ میکر را با آن پر می کنم (چهار خانه در گوشه ها خالی می ماند. اگر ساندویچ میکرتان مثل مال من بزرگ نیست خانه ها را طوری پر کنید که از هر مربع ساندویچ میکر فقط یک سه گوش اش پر شود.

من در منزل نان تست سفید را فقط برای مهمانی ها مصرف می کنم که زیباتر و مجلسی تره چشمک اما برای مصرف منزل نان تست چند غله می گیرم که هم طعم بهتری دارد و هم ارزش غذایی بالاتری دارد.

روی هر خانه ساندویچ میکر یک نان بگذارید (روی مایه خام کوکو)

 

و درب ساندویچ میکر را ببندید . چراغ دستگاه بعد از چند ثانیه روشن می شود . درب دستگاه را بعد از خاموش شدن مجدد این چراغ باز کنید.

 

پی نوشت: درعکسهای پایین پست من اصلا از روغن استفاده نکردم که همانطور که می بینید با وجود نچسب قوی ساندویچ میکرم یکی از اسنکها کمی چسبید. این اسنک کاملا رژیمی و باب طبع مامان بچه بود نیشخند

عکس اول پست را با روغن درست کردم که طبعا اصلا نچسبید و کمی هم خوشمزه تر بودچشمک این یکی ها را بابا و بچه ها بیشتر دوست داشتند.