یکی از متنوع ترین پیش غذاهای ایرانی با روش پختها و روش تزیین های متنوع. بازهم مثل ماکارونی هرکس جوری می پزدش و معتقد است که بهترین است.

من هم چون دو رسپی با کشک و بادمجان در این وبلاگ دارم و دوستان روش پخت کشک و بادمجانم را پرسیده بودند اینجا روش خودم را می نویسم و البته از کلیه نظرهای جدید و متفاوت شما استقبال می کنم.


مواد لازم :

راستش من مقادیر کشک و بادمجان را همیشه تقریبی و بر حسب ذائقه ای که از مهمانم می شناسم محاسبه می کنم پس برای این قسمت حدودا یک کیلو بادمجان در نظر می گیریم و حدودا یک عدد قرص مرغ مگی.

طرز تهیه :

اول سرخ کردن بادمجان :

بادمجان را حتما بعد از پوست کندن نمک پاشیده یکساعت کنار بگذارید تا تلخاب آن برود. این کار را حتما بکنید چون واقعا در طعم بادمجان موثر است. قبل از سرخ کردن با یک حوله مرطوب همه نمکهای بادمجانها را پاک کنید. به سه روش می شود بادمجان را سرخ کرد 

1- بادمجان را با روغن کم و البته حرارت ملایم در طولانی مدت سرخ کنید.

2- بادمجان را مثل من در حجم بالا بخرید در سرخ کن سرخ کرده و در بسته های سه یا چهار عددی فریز کنید. برخلاف تصورتان بادمجان در سرخ کن روغن خیلی کمتری از تابه جذب میکند. چرایش را نمی دانم اما اینقدر این مسئله را تکرار و نتیجه مشابه گرفته ام که دیگر حالا با اینکه سرخ کن ندارم (با خریدش مخالفم) اما فقط برای جناب بادمجان سالی دو یا سه بار از مامانم قرض می گیرم و بادمجانهای چندماه را یکجا سرخ کرده فریز می کنم.

3- دیگر خیلی وقت اضافه بگذارید و بادمجان را در بین صفحات گریل ساندویچ میکر بدون روغن سرخ کنید.

 

خوب حالا بادمجان شما سرخ شده و بسته به خود شما فریز شده یا تازه آماده است.

در یک قابلمه پیاز بزرگی را خلال ریز کرده و تف دهید تا طلایی شود. سپس  نصف قاشق مربا خوری زردچوبه اضافه کرده چند دور با پیاز در قابلمه بچرخانید تا زردچوبه هم کمی تف بخورد.

بادمجانها را با یک تا یک و نیم لیوان آب و یک عدد قرص مگی و نوک قاشق چایخوری دارچین در قابلمه ریخته روی حرارت ملایم با درب بسته برای یک ساعت بجوشانید.

بعد از یک ساعت چک کنید و اگر بادمجانها هنوز کاملا له نشده بودند به مقدار لازم آب اضافه کرده و برای بیست دقیقه دیگر هم بجوشانید.

بعد از اینکه بادمجانها کاملا له شدند درب قابلمه را نیمه باز بگذارید و آنقدر بجوشانید تا دیگر آب واضحی نداشته باشد و به شکل خمیری در بیاید.

حالا بادمجان شما آماده است. برای سرو روی آن را با نعنا داغ و سیر داغ تزیین کنید.

تزیینش با شما و البته چند ایده از من :