الان قیافه من بسی دیدنی می باشد!

بنفشه تو کامنتها از من عکس لازانیا خواسته بود, ته دلم غرغری کردم و کاملا بی حوصله و کمی عصبانی رفتم فهرست الفبایی مطالب رو باز کردم تا براش لینک دستور لازانیا رو بذارم!

میدونین چی دیدم؟ من تا حالا دستور لازانیا رو تو وبلاگ نذاشتم! الان خودمم در تعجبم که چطور در حالی که این همه لازانیا دوست دارم دستورش رو نذاشتم؟!!!


مواد لازم :

لازانیا خشک ............................................. برای هر نفر دو ورق

سس سفید .............................................. به میزان دو لیوان شیر

مایه داخلی لازانیا :

گوشت چرخ کرده تقریبا 2 قاشق غذا خوری برای هر نفر

پیاز .............................................. یک عدد متوسط

فلفل دلمه ای ................................ یک عددمتوسط

قارچ ............................................. تقریبا یک بسته

رب  ............................... تقریبا یک قاشق غذا خوری

تخم گشنیز آسیاب شده .......... یک قاشق مربا خوری

شیر .......................................... نصف تا یک لیوان

زردچوبه و فلفل و نمک

طرز تهیه :

سس بشامل را طبق دستور آماده کنید و کنار بگذارید.

پیاز را با یکی دو قاشق روغن سرخ کنید و بعد گوشت را با آن تف دهید. گوشت که خوب تفت خورد (کی بود گفت ننویس تف؟نیشخند) رب و ادویه را اضافه کنید و چنددقیقه با گوشت تفت دهید و سپس نصف لیوان شیر و قارچ خرد شده را در مایه گوشت بریزید و درب تابه را برای یک ربع ببندید تا مواد چند جوش با هم بزنند و آبش کم شود .

در حین پخت گوشت قابلمه بزرگی را پر از آب کنید یک قاشق نمک در آن بریزید و بگذارید جوش بیاید. وقتی آب جوش آمد ورقه های لازانیا را یکی یکی در آب جوش بیندازید و شعله را زیاد کنید تا آب جوش بیاید. از لحظه دوباره جوشیدن آب شش دقیقه صبر کنید و بعد قابلمه را زیر شیر آب سرد بگذارید و آنقدر در آن آب سرد برزید تا حرارت آب به حدی برسد که بتوانید دستتان را داخل آب قابلمه کنید. حالا به آرامی ورقه های لازانیا را یکی یکی از آب خارج کرده و در آبکش یا سینی ردیفی بگذارید طوریکه روی همدیگر را نپوشانند.

 

اگر بشامل شما سفت شده است با کمی شیر دوباره حرارت دهید تا رقیق تر و یکدست شود.

یک ملاقه از بشامل را کف ظرف پیرکس مناسبی بریزید و پخش کنید.

لازانیا ها را مطابق تصویر بپیچید :

 

یک قاشق غذاخوری از مایه گوشتی

پنیر پیتزا

 اگر بگذارید اب لازانیا کاملا برود بعد از یک دقیقه کمی چسبنده می شود و پیچیدن بقچه راحت تر می شود.

 

 

 

لقمه ها یا بقچه های کوچکی را که با لازانیا درست کرده اید روی بشامل در کف ظرف بچینید. من به طور معمول هر لقمه را برای یک نفر در نظر می گیرم اما در نظر داشته باشید که من دکتر رژیمم و پرخوری را تضمین نمی کنم والا....نیشخند

 

بقیه بشامل را روی لازانیاها بدهید. پنیر پیتزا را روی بشامل بریزید و یک مشت از فلفل دلمه ای خرد شده رویش بدهید.

در فر 160 درجه برای سه ربع تا یکساعت بگذارید. بهترین نشانه حاضر شدن لازانیا آن است که پنیر روی آن شروع به طلایی شدن می کند.

 

توضیح :

1- لازانیا به شیوه معمول در هنگام سرو مشکلاتی دارد که مهمترین آن این است که لایه ها روی هم سر می خورند و  در هنگام انتقال برشش به بشقابتان همه اش در هم می شود! و بعلاوه کمتر کسی رغبت می کند مانده اش را بخورد . لازانیای لقمه ای من این مشکل را ندارد و من همیشه لازانیا را به همین شیوه درست می کنم. سلیقه شما هم محترم است.

2- سس بولونیز که همان مایه گوشتی ماکارونی خودمونه با شیر خیلی خوش طعم میشه و اگر به خورنده توضیح ندی نمی فهمه چکار کردی ولی تصدیق میکنه که خوشمزه است! حالا اگر این شیر خیلی به نظرتون جالب نمیاد (امتحان نکرده حرف نزنید) بجای شیر آب بزنید!

3- میتوانید در مایه گوشتی لازانیا هم کمی فلفل دلمه ای خرد شده بریزید .

4- فلفل دلمه ای که روی لازانیا یا پیتزا می دهید تعیین کننده رنگ آمیزی و زیبایی غذاست. برای این فلفل دلمه ای من همیشه سه رنگ فلفل دلمه ای را خرد کرده با هم قاطی کرده و فریز می کنم . موقع پخت یکی از این غذاها یک مشت از مخلوط سه رنگ فلفل را استفاده می کنم: