این دسر مال دقیقا دوسال پیش شب عید قربانه. نمیدونم چرا لابلای دستورها و عکسهای غذاهام مشمول فراموشی شده بود! 

امروز داشتم به یه دخترخانم بسیار ناز و دوست داشتنی که مامانش دوست منه عکسهای کامپیوترم رو نشون میدادم که رسیدم به این عکس. بهش قول دادم که دستورش رو میذارم تو وبلاگ. ( فاطمه خانم بفرما ادامه مطلب!)


مواد لازم:

قالب کمربندی ...................... حداقل یک عدد 

( اگر دو قالب کمربندی دردوسایز داشته باشید که دیگه عالی میشه)

کیک ساده پخته شده در قالب کمربندی ............. دو عدد ترجیحا با دوسوم مواد

ژله شیر یا ژله سفید .......................... دو لیوان

کافی میکس ................................... دو بسته

نسکافه ......................................... دو قاشق غذاخوری

پودر ژلاتین .................................... 6 قاشق غذاخوری

شکر ........................................... یک لیوان یا بیشتر

خامه فرم گرفته ............................ برای روی دسر

بیسکویت یا لیدی فینگر برای دور دسر

سیب ......................................... سه چهار عدد

شکلات تخته ای

وانیل

طرز تهیه :

اول بگم این دسر خیلی کار می بره بخصوص تزیین روش که حدود سه ساعت از من وقت برد. جو گیر شده بودم برای اولین عیدی که برای خواهر شوهرم از طرف همسرش عیدی می آوردند دسر باحالی درست کنم نیشخند کیک رو هم اون بار در قالب چهارگوش درست کردم و برش زدم برای لابلای دسر که برش خورده اش خوشگل نشد! اما کیک گرد خیلی خوب میشه.

حالا : کیکها رو درست کنید و بذارید سرد بشه و به چهار ورقه برش بزنید. از دور کیک یک لایه نازک ببرید یا دسر را در سایز بزرگتر قالب کمربندی درست کنید. (ترجیحا دوتا کیک با دو تخم مرغ درست کنید و هرکدوم رو نصف کنید.)

کافی میکس رو در دو لیوان آب جوش حل کنید. دوقاشق ژلاتین رو هم با آب سرد مخلوط کنید تا اسفنجی بشه سپس روی بخار کتری یا سماور بذارید تا روان بشه و بعد به کافی میکس داغ اضافه کنید و هم بزنید تا خوب حل بشه. (بعد از اضافه کردن ژلاتین حرارت ندهید). در هوای اتاق خنک کنید یا اگر عجله دارید در یخچال سرد کنید فقط مراقب باشید نبندد و فقط خنک شود.

روی کفه قالب کمربندی یک ورق کاغذ روغنی یا فویل نازک بیندازید و کمربند قالب را ببندید. این ورق بعدا برای جابجا کردن دسر به ظرف اصلی خیلی به درد می خورد.

بیسکویتها یا لیدی فینگرها را دور قالب از داخل بچینید. یک ورقه از کیک کف قالب بیندازید و دسر کافی میکس را روی آن بریزید.  نیم تا یکساعت در یخچال بگذارید تا نیم بند بشه یعنی خودشو بگیره اما کاملا سفت نشه. (ده دقیقه تا یکربع در فریزر)

در این فاصیه ژله سفید رو با دو لیوان شیر و دوقاشق ژلاتین و نصف لیوان شکر و وانیل طبق دستور لینک درست کنید. و بگذارید در هوای اتاق خنک شود.

قالب کمربندی رو از یخچال در بیارید و ورقه دوم کیک رو روی دسر نسکافه بگذارید. دسر خنک شده شیر رو روی اون بدین و باز برای ده دقیقه تا یک ربع در فریزر بگذارید تا شیر هم نیم بند بشه.

اینبار در این فاصله به همون روش دسر کافی میکس , دسر نسکافه رو با دو لیوان نسکافه شیرین شده (هر قاشق نسکافه یک چهارم لیوان شکر) درست کنید و بگذارید خنک بشه. باز یک لایه کیک و بعد دسر و بعد از نیم بند شدن دسر لایه آخر کیک. حالا بگذارید در یخچال یکساعتی بماند و خودش را خوب بگیرد.

اگر خامه فرم گرفته را در منزل درست می کنید در این یکساعت خامه تان را فرم دهید و اگر مثل من خامه را از بیرون فرم گرفته تهیه کرده اید سیبها را نصف کرده و ورقه کنید و سه دقیقه در شربت بجوشانید برای تهیه رز سیب . شکلات را هم خرد کرده در ظرف شیشه ای یا استیل روی حرارت کتری بگذارید تا آب شود. ( ته ظرف شکلات اگر با آب جوش در تماس باشد شکلات خراب می شود و کارتان درست انجام نمی شود).

حالا دسر را از یخچال در بیاورید و خامه را روی آن صاف کنید. رزهای سیب را یکی یکی درست کرده در شکلات مذاب فرو کنید و روی دسر بچینید.

درست قبل از سرو کمربند قالب را باز کنید و دسر را به ظرف اصلی منتقل کرده و دورش یک روبان ببندید.