خوب می بینید که عکسی که از این کیک در آرشیوم دارم اصلا کیفیت نداره و قدیمیه.

از طرف دیگر در پروفایلم توضیح دادم که آشپزی برای من تخلیه روانیه.

دوهفته اخیر برای من خیلی پر استرس بود. خیلی از دوستان فهمیدند که باز حال بابا بشدت خراب شد و اینبار چاره ای جز یک عمل جراحی سنگین نبود. پدر 85 کیلویی من در لحظه بستری با کت و شلوار 47 کیلو بود و این جمله برای نشان دادن عمق و شدت حال خرابی من کافیست. بخصوص که بار دروغ گفتن به مامان و آسان نشان دادن شرایط هم کاملا برعهده من بود. برای تکمیل شدن همه شرایط , بدلیل مشکلی در بیمارستان عمل از دوشنبه به چهارشنبه جابجا شد و پدر در این 48 ساعت هیچی نخورد . بعد یک ربع قبل از رفتن به اتاق عمل زمین خورد و سرش شکست. یعنی مارو پودر کرد رفت تو اتاق عمل و بی خبری! ولی همش به خیر گذشت.

روز سه شنبه برای تغییر حال و روزم تصمیم گرفتم کیک بپزم و به اصرار آرش کیک نسکافه پختم. خوب عصبانی بیکینگ پودر یادم رفت بزنم و کیک لقمه توله سگ بچه ها شد!!!

روز پنج شنبه یا جمعه بعد عمل کیک کارامل پختم تا عکس جدیدی از این کیک بگیرم و در وبلاگ هم بگذارم. اینبار اشتباه به حد اعلا رسید! بیکینگ پودر زدم اما کیک را که در فر گذاشتم و داشتم ظرفها را جمع میکردم که بشویم زرده تخم مرغها را پیدا کردم!!! بله کیک با سفیده تخم مرغ و کاملا بدون کلسترول !!!

پس لطف فرموده و فعلا دستور را بدون عکس خوشگل تحویل بگیرید تا بعد!!!


مواد لازم :

تخم مرغ ............................. 4 عدد

کره یا روغن صاف .................. سه چهارم پیمانه

شکر ................................... یک لیوان

آرد ..................................... 320 گرم ( دو و دوسوم پیمانه)

شیر .................................. دوسوم لیوان

نمک ................................. یک پنسه

وانیل ................................ کمی

ب پ ................................ 2 ق م

مواد لازم برای کارامل :

شکر ............................... یک لیوان

آب ................................. نصف لیوان

طرز تهیه :

اول یک لیوان شکر را در قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید. شکر کم کم از کناره ها عسلی شده و روان می شود. در این مرحله فقط ناظر باشید و دست به آن نزنید و قاشق یا هرچیزی هم در آن فرو نبرید تا کم کم همه شکر به حالت روان و عسلی در بیاید. تنها حرکت مجاز در این مرحله تکان دادن آرام قابلمه است که لزومی هم ندارد. حالا نصف لیوان آب را در شکر ذوب شده بریزید و بگذارید بجوشد تا همه گلوله شکر آب شده در آب حل شود. اینجا میتوانید هم بزنید تا بهتر حل شود و روان و یکدست شود. 

کارامل روان و یکدست را بگذارید کنار تا سرد شود. در این فاصله کره را از یخچال بیرون بگذارید تا نرم شود. فر را روشن کنید. ته قالب را کاغذ روغنی بیندازید. تخم مرغها را از یخچال بیرون بگذارید. آرد را پیمانه کرده و الک کنید و ب پ و وانیل و نمک را رویش بپاشید. کارامل که سرد شد شروع به تهیه کیک کنید. ( کارامل زیاد سرد شده به حالت شیره سفت در می اید که مخلوط کردنش با سفیده دردسر دارد)

حالا زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید . زرده را یک جای جلو چشم بگذارید .نیشخند

سفیده را با همزن آنقدر بزنید تا سفت و سفید شود. سپس در یخچال بگذارید.

حالا زرده ها را با یک لیوان شکر آنقدر بزنید تا سفید و کشدار شود (حدود 3 دقیقه). کره و شیر را اضافه کنید و باز هم بزنید تا مواد یکدست شود. حالا همزن را خاموش کرده و کنار بگذارید. آرد را اضافه کرده و با لیسک مخلوط کنید.

سفیده را از یخچال خارج کنید. یخچال برای این است که پف سفیده نخوابد. کارامل را روی سفیده بریزید و با لیسک کمی مخلوط کنید. و سپس مواد زرده را اضافه کرده با لیسک بصورت حرکات دورانی مخلوط کنید. در این مرحله اگر زیاد و با وسواس هم بزنید پف کیک می خوابد!

مواد را در قالبی که کفش کاغذ روغنی انداخته اید بریزید و در فر 175 به مدت 45 دقیقه بپزید. نوش جان خوشمزه

همانطور که میبینید داخل کیک رنگ نارنجی خوشرنگی دارد و طعم و بوی کارامل هم که دیگر نگووووووووووووو! برای عزیزانی که اهل تزیین کیک هستند هم داخل این کیک در پوشش خامه بسیار زیباست.

پی نوشت: این کیک بدون زرده تخم مرغ رویه چسبناک و قوام کمی سفت پیدا کرد! البته قابل خوردن بود ولی نه به لذیذی کیک اصلی قهقهه