یک غذای سنتی و به نظر من تنبلخونه که اغلب دوست دارن. روشهای پخت مختلفی در این مورد وجود داره اما من بیش از همه از اونی تعجب کردم که این غذا رو هم تبدیل به یه غذای سخت میکرد و گوشت رو جدا می پخت و حبوبات رو جدا و....

اون دستور رو که دیدم عزمم رو جزم کردم که دستور آبگوشت رو تو وبلاگم بذارم اما با سرعت عملی که بنده دارم (!) تا به امروز طول کشید!

در مورد عکس هم توضیح بدم که نیمی از عشق آبگوشت خوری مربوط به دورچین های اون هست. بابت این عکس که مال پارساله تو فیس بوک کلی ناله و نفرین از شکموهای عزیز فامیل نصیبم شد و الان کلی خشنودم که بدونم اشک چند نفرو اینجا در میارم؟ پس کامنت بذارین و غرغر کنین که دلمون رفت و گشنه ایم و ...

خارج نشینهای عزیز : نونش محلیه ! نیشخندخنده


مواد لازم برای سه تا چهار نفر:

نخود .......................... یک استکان

لوبیا قرمز .................... یک استکان

گوشت گوسفند ............ نیم کیلو آبگوشتی

( من یک بسته 250 گرمی گوشت خورشی میزنم)

پیاز ............................ یک عدد متوسط

زردچوبه ..................... یک قاشق چایخوری

رب ............................ یک قاشق غذاخوری

سیب زمینی .............. چهار عدد کوچک

لیمو امانی ................ سه عدد

مرزه خرد شده ........... یک استکان در صورت تمایل

قرص عصاره مرغ مگی یک عدد

طرز تهیه :

گوشت را بشویید , پیاز را به تکه های درشت خرد کنید , حبوبات را بشویید (اگر دختر خوبی هستید میتوانید حبوبات را از شب قبل خیس کنید و آبش را دور بریزید ). همه مواد را در قابلمه مورد نظر بریزید وبا سه یا چهار کاسه آب روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید.

همانطور که در عکس دیده میشه من یک دیزی سفالی خوشگل دارم که چینی است و روی جعبه اش نوشته بود میشه تو ماکروفر هم گذاشت , این قابلمه مورد علاقه من و همسر برای پخت آبگوشت و لبوی زمستان هست.

بعد از اینکه جوش آمد کف روی قابلمه را جمع کنید و زردچوبه را اضافه کرده بگذارید برای دو ونیم تا سه ساعت با حرارت ملایم بپزد. ( من در این فاصله میرم مطب!)

بعد از این مدت سیب زمینی ها را کاملا با اسکاچ بشویید و همراه قرص عصاره مرغ مگی ( یا فقط نمک بجای قرص عصاره) در قابلمه بیندازید.من اگر حال داشته باشم رب را در یک قاشق روغن تفت می دهم وگرنه همینجوری در چند قاشق آب حل می کنم و توی قابلمه میریزم. دو یا سه عدد لیمو عمانی را با ته لیوان ضربه میزنم تا ترک بخورد و بعد در قابلمه می اندازم . بیست دقیقه صبر می کنم و بعد : غذا حاضره ! آخ جون آبگوشت !

اینم عکسای تکمیلی یا به عبارتی عکس تکی!!!

ترشی لیته

ترشی میوه

سالاد شور مشهدی

ترشی مخلوط و ترشی سیر هفت ساله در کنار هم.