من ماهی یکبار جگر واجب میشم نیشخند یعنی وقتی افت فشار و کم خونی بهم فشار میاره جز با جگر حالم جا نمیاد.

اگر کسی از بیمارهای مطبم بهم اینو بگه بهش اخم می کنم و میگم این نازها رو واسه شوهرت بکن من دکتر رژیمت هستم و خیلی هم بیرحمم زبانخنده

ولی بخدا من در کمتر از یکساعت بعد جگر خوردن حالم کاملا عوض میشه عینک

حالا این جگر خوردن دوحالت داره. اگر حالش باشه که میریم جگرکی و کیف میکنیم و البته وجدانمون هم آسوده است که روغن نداشت! اما......

وقتی مثل این ماه اعصابمون خورده و حالمون هم خیلی بده و کلا زدیم به سیم اخر, اونوقته که در یک شب پدر یک و گاها دوهفته رژیمو در میاریم. و چه حالی میده!!!!


مواد لازم :

جگر سیاه گوسفندی ................ بسته به انصافتون! معمولا نفری صدگرم

سیب زمینی .......................... یک عدد بزرگ

نمک و فلفل سیاه و زردچوبه

روغن بازهم بسته به ندای وجدان داره!

نان چاق! از هر ورژنی بود حداقل دو کف دست!

طرز تهیه:

این غذا من درآوردیه و تو همه خونه ها مدلهایی ازش خورده شده! ولی من هرجایی خوردم بازم با فرمولاسیون خودم رو بیشتر دوست دارم!

سیب زمینی رو مکعبی خرد کنید و در روغن فراوان سرخ کنید . وقتی سرخ شد از روغن بکشید و در روغن داغ آن تکه های نان را که به ابعاد همان سیب زمینی ها ( یا کمی بزرگتر ) برش زده اید سرخ کنید تا کاملا ترد و کرانچی بشه. تقلب نکنید و هی ناخنک نزنید بذارین همشو باهم بخورین!

جگر را هم به تکه های مکعبی که خیلی درشت نباشد برش بزنید و در تابه با یک یا دوقاشق روغن تف بدهید. روغنش زیاد نباشه که حیف و میل میشه ! رنگ جگر که برگشت نصف ق چایخوری زردچوبه و کمی فلفل سیاه و کمی نمک بزنید و بسته به ذائقه تون تف بدین تا جگر بپزد. من کاملا پخته دوست دارم اما بعضی ها آبدارتر دوست دارند.

جگر که پخت سیب زمینی را به تابه برگردانید و مخلوط کنید تا داغ شود و با ادویه مخلوط شود.

حالا در ظرف سرو بریزید و........ حمله!!!! خوشمزه