یه غذاهایی هست که خیلی روتینه . مثل خورش قیمه یا خورش قورمه سبزی یا همین خورش بادمجون. همه درست می کنن اما با مختصر تفاوت. همه هم مال مامان خودشون رو بیشتر دوست دارن. اما خوب نمیشه که رسپی شون تو وبلاگ نباشه و بعلاوه دونستن اون خرده تفاوتها هم میتونه در بهتر شدن طعم غذا به هممون کمک کنه. پس لطفا تجربیاتتون رو برام بگین.


مواد لازم برای سه نفر :

گوشت گوسفندی ................. نفری 150 گرم با استخوان

سیر................................... یک بوته

بادمجان ............................. دو عدد کوچک

کدو سبز ............................ یک عدد خیلی بزرگ 

رب ................................... یک ق غ

غوره ............................... دو مشت

زردچوبه ........................... یک ق چ

عصاره مرغ مگی .............. یک عدد

طرز تهیه:

گوشت را دو قاشق روغن و زردچوبه کمی تف دهید و دو سه لیوان آب و سیر اضافه کرده بگذارید برای دوساعت بپزد. سیر را حبه نکنید و فقط پوستهای روی سیر را تا جایی که ممکن است باز کنید.

بین خودمون باشه خوشمزگی بادمجان و کدو به اینه که تو روغن فراوان سرخ بشه پس اگر مهمون دارید بیخیال روشهای سالم سازی بشید نیشخند

بادمجانها رو پوست بگیرید و نمک بزنید و نیم ساعت کنار بگذارید. در این فاصله کدوها رو هم پوست بگیرید و از طول به دو نیم و از عرض هم به دو نیم کنید ( کدوی درشت و چاق و گنده!) و در روغن سرخ کنید. سپس با حوله کاغذی بادمجانها را خشک کرده و در روغن سرخ کنید.

رب را در یک قاشق روغن تف دهید و سپس در خورش بریزید. رب که حل شد غوره را بریزید و بادمجانها و کدو را روی خورش بچینید و درب قابلمه را ببندید تا برای نیم ساعت تا 40 دقیقه بپزد. 

هنگام سرو مراقب باشید که بادمجانها و کدوها را به آرامی جابجا کنید تا له نشوند. غوزه درسته سیر در کنار ظرف غذا علاوه برطعم خوب جلوه زیبایی به خورش شما می دهد.

نوش جان